Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Nu folosiți citatele. Forumul poate da eroare.

Islamul

Atei versus credincioşi

Moderatori: Manole, Paco_ste

Islamul

Mesajde Dream Catcher » Mie Sep 30, 2020 7:38 am

Ce părere aveți despre musulmani?
Aveți astfel de prieteni/ cunoștințe?

Am observat că mulți creștini demonizează această religie, fără însă a vedea bățul din ochiul propriu.

Imagine
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3012
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Reclame

Re: Islamul

Mesajde Paco_ste » Sâm Oct 17, 2020 9:41 am

Despre musulmani pot spune multe lucruri bune, insa nu acelasi lucru pot spune despre islam.
islamul e o religie a urii, nu a pacii cum se declara. Am citit o traducere a Qoranului si am ramas socat sa citesc ca profetul lor indeamna la nimicirea oricarui nemusulman.
Cred ca din acest motiv exista si musulmani care au trecut la crestinism.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1641
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: Islamul

Mesajde Dream Catcher » Mie Oct 28, 2020 4:46 pm

Dar creștinismul nu a făcut fix același lucru, timp îndelungat?
Cruciadele asta au fost.
Sînt convins că la inteligența și cultura ta, nu prea ai cum să mă contrazici. Istoria este istorie.
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3012
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Islamul

Mesajde Paco_ste » Sâm Oct 31, 2020 4:09 pm

Dream Catcher » Mie Oct 28, 2020 3:46 pm scrie:Dar creștinismul nu a făcut fix același lucru, timp îndelungat?
Cruciadele asta au fost.
Sînt convins că la inteligența și cultura ta, nu prea ai cum să mă contrazici. Istoria este istorie.


Dasca vei citi biblia cu atentie, mai ales pe apostolul Pavel, dar si isus face aceasta predictie, arata clar ca la carma bisericilor vor veni anti hristi, adica indivizi nu doar ca au spiritul contrar lui isus Hristos dar vor prapadi tot ce se numeste crestinism chiar luandu-si denumirea de crestini. Nicaieri isus nu i-a indemnat sa comita atrocitati, dimpotriva, le spune sa-si iubeasca vrajmasii, si caz ca vrajmasii vor sa-i ucida, sa fuga din calea cotropitorilor. isus nu le-a poruncit ca ei sa devina cotropitori, nu le-a poruncit asa ceva, dimpotriva, le porunceste dragostea, si sa nu ucida.
Toate acele crime puse pe seama crestinismului sunt ca urmare a aderarii paganilor cu FORTA de duversi imparati, de fapt ei operau cu instrumente politice lumesti, nu prin indemnurile si poruncile lui isus.
Ucigasii nu sunt crestini. Molfaitorii de cadavre numite moaste, nu sunt crestini. Aceste obiceirui pagane existau de mii de ani, insa omul ignorant asculta de ce spune jogodia de preot , nu ce ii porunceste isus.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1641
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: Islamul

Mesajde Dream Catcher » Sâm Noi 14, 2020 6:28 pm

Să înțeleg, prietene Paco, că nu mergi la pupat de moaște?
Dacă e așa, ai respectul meu!
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3012
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Islamul

Mesajde Paco_ste » Dum Dec 27, 2020 5:57 pm

Dream Catcher » Sâm Noi 14, 2020 5:28 pm scrie:Să înțeleg, prietene Paco, că nu mergi la pupat de moaște?
Dacă e așa, ai respectul meu!

Am dispertuit o astfel de practica imediat ce le-am auzit. Asa ceva nu face parte din crestinism. Chiar avem indicii in biblie ca acestea erau practici pagane . Si din pacate ele rezista si au influenta puternica in religia fals numita crestinism.
In islam astfel de practici sunt condamnate . Dar asta nu ii face de pretuit.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1641
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid

Înapoi la Polemici

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 39 vizitatori

  • Reclame
cron