Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Nu folosiți citatele. Forumul poate da eroare.

Efectul Mandela

Atei versus credincioşi

Moderatori: Manole, Paco_ste

Re: Efectul Mandela

Mesajde Lily » Sâm Mar 11, 2023 9:58 pm

BlackOrbit666 » Sâm Mar 11, 2023 4:40 pm scrie:
Daniel » Dum Mar 05, 2023 12:38 am scrie:intrebare: de ce Dumnezeu a creat si celelalte planete si universul, daca nu exista viata. Soarele si luna de ce au fost create.
Poate ne raspunde zeul :) Dream


Planetele au fost create de Satan. Asa cum și Pământul este creația lui Satan pentru ca omenirea sa trăiască pe el și sa ajute la inmultire, crestere, dezvoltare și iubire.

Satan ne iubește și vrea ca să trăim cât mai mult pe aceasta planeta făcând bună sa voie ca lumea sa trăiască ani de zile în viitorul apropiat.

Satan ne da de asemenea cunoștințe, ne ferește de rău, ne ajuta în toate, și el și Demonii Sai și mereu ne învață să nu uram sau sa avem manifestări ilegale.

Hm am si eu o curiozitate, ce te determina sa crezi ca Satana a creat planetele si nu Iisus? Ma refer pe ce cladesti credibilitatea sustinerii? Adica Dream nu crede in existenta lui iisus, dar tu presupun ca da, deci de ce il alegi pe Satana si nu pe Iisus?
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1980
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Reclame

Re: Efectul Mandela

Mesajde Dream Catcher » Dum Mar 26, 2023 7:05 am

Efectul Mandela dovedește existența universurilor paralele.
Existența universurilor paralele dovedește inexistența lui dumnezeu.
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3074
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
Anterior

Înapoi la Polemici

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 42 vizitatori

  • Reclame
cron