Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Nu folosiți citatele. Forumul poate da eroare.

Coronavirusul și dumnezeu

Atei versus credincioşi

Moderatori: Manole, Paco_ste

Re: Coronavirusul și dumnezeu

Mesajde Paco_ste » Joi Iul 29, 2021 12:45 pm

Dream Catcher » Sâm Apr 24, 2021 11:27 pm scrie:Poi ei sunt cei mai leneși, cei mai nesimțiți și cei mai lacomi.
Vorbesc din experiență.

Din ce experienta vorbesti ? A ta ?
Tu ai fost preot lenes, lacom si nesimtit ?
Nu toti sunt astfel, insa nu ita ca acestia sunt o casta a securitatii si nicdecum slujitorii lui Dumnezzeu. Nu toti, evident. Dar asta e, daca societatea corupta permite/ingaduie acest derapaj, ca sa nu fie mai rau , findca multi din ei sunt extrem de periculosi, Dumnezeu le ingaduie sa detina o anumita autoritate.
Asa era si pe vremea lui isus, si nu avem decat sa acceptam acest mod de organizare a lor.
Isu spunea oamenilor de rand sa facem ce spun ei insa sa nu facem ca ei. Adica, daca nu faci ce zic ei riscam sa intervina la o putere asemanatoare din fruntea tarii si ei impreuna sa ia decizii mai periculoase impotriva noastra.
Ca sa intelegi pe deplin, gandeste-te ca lumea noastra e imparatia Satanei, iar acesta ofera puterea oricui i se inchina.
A te inchina Satanei inseamna a respecta poruncile acestuia fara cracnire. Si nu ai voie da ai mustrari de constinta cand ucizi chiar si pentru a manca.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Reclame

Re: Coronavirusul și dumnezeu

Mesajde Dream Catcher » Sâm Aug 07, 2021 4:10 pm

Întrebarea mea, mai de la începutul topic-ului, încă stă în picioare: Cine ne-a dat coronavirului, dumnezeu sau Satana?
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3074
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Coronavirusul și dumnezeu

Mesajde Paco_ste » Sâm Aug 07, 2021 4:50 pm

Dream Catcher » Sâm Aug 07, 2021 3:10 pm scrie:Întrebarea mea, mai de la începutul topic-ului, încă stă în picioare: Cine ne-a dat coronavirului, dumnezeu sau Satana?

Eu am studiat un pic fenomenul si am inteles ca totul e conspiratie, inclusiv ideea ca exista virusi. In realitate ceea ce numim virus sunt bucatzele de molecule din corpurile tuturor organismelor biologice . In cazul unor astfel de fragmente celulare sau proteice, organismele vii reactioneaza uneori asa cum recunoaste, o slabire sau "devastare" a echilibrului biologic. Ei bine asa zis savanti atei au inventat expresia virus de la cuvantul grecesc, care inseamna otrava. Ele in realitate nu sunt otrava ci organismul nostru adica sistemul imunitar reactioneaza diferit.
Dar te poti doceumenta un pic si de aici.

https://feli-popescu.blogspot.com/2021/ ... larea.html
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
Anterior

Înapoi la Polemici

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 42 vizitatori

  • Reclame
cron