Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Nu folosiți citatele. Forumul poate da eroare.

Despre gestul lui Brîncoveanu

Cu şi despre spiritualitate

Moderatori: Manole, Paco_ste

Ce părere aveți despre gestul lui Brîncoveanu

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Paco_ste » Dum Apr 25, 2021 11:09 pm

isus prin parabole a spus multe lucruri care nu exista in realitate, spre exemplu in parabola saracului Lazar, care la moarte e dus in sanul lui Avraam. Bineinteles ca asta e o minciuna, insa tinta parabolei nu e unde se duce omul la moarte ci ascultarea de lege si prooroci. Si ultimul prooroc e isus. Si chiar asta ii spune cand femeia samariteanca spune "are sa vina proorocul ".
Biblia nu e dictare a lui Dumnzeu ci un manual de intelegere despre cum si cine e Dumnezeu.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1647
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Reclame

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Lily » Lun Apr 26, 2021 6:18 pm

Repet, Dumnezeu a spus că nu va fi minciună in gura lui, deci dacă Iisus a mințit și Tatăl a mințit, și DACĂ ar fi mințit, de ce am crede un cuvânt din tot ceea ce a spus?!
De asemenea, dacă Iisus ne lăsa să credem o minciună, chiar și prin omiterea unor lucruri, tot minciună era, deci aveam aceeași problemă.
Da, parabola era despre ascultarea prorocilor, pentru că se presupunea că toată lumea știa de Iad și Rai, doar Iisus a spus de sute de ori despre ele, mai mult a spus să nu ne temem de cei ce ne pot omorî trupurile, ci de Cel ce ne poate pierde sufletul. "Nu vă temeţi de cei ce ucid trupul, dar care nu pot ucide sufletul; ci temeţi-vă mai degrabă de Cel ce poate să piardă şi sufletul, şi trupul în gheenă." In repetate rânduri a subliniat cât de importantă este viața de apoi și cât de efemeră este viața de pe pământ, și cât de absurd este să ne facem griji pentru viața de aici, care trece, și să nu ne preocupăm de destinația eternă a sufletului.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1972
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Paco_ste » Mar Apr 27, 2021 3:11 pm

Pare minciuna daca te limitezi doar la intelegerea literala. Daca nu poti patrunde in spiritualitatea mesajului Hristic, ce spune e minciuna. De exemplu isus spune ca vor primi tot ce vor cere de la Tatal ceresc daca vor cere in numele Lui. Ei bine, cineva ce nu intelege ca e vorba de spiritualitate, va crede ca isus a mintit cu nerusinare.
Deci isus s-a referit doar la aspectul spiritual, si nu material sau biologic. Spre exemplu multi se roaga pentru sanatate, si cer in numele lui isus ca o ruda sa fie insanatosita, si constata ca rugaciunea nu se implineste, ruda bolnava e mai bolnava si la urma moare in chinuri groaznice. Cel care s-a rugat isi pierde credinta ori in Dumnezeu, ori in isus, ori in ce spune biblia.
Deci atentie mare la ce citesti in biblie, sa nu cumva sa ajungi sa crezi absolut tot ce scrie in ea.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1647
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Lily » Joi Apr 29, 2021 12:30 am

Yupii! Mi-ai aruncat mingea la fileu. Asta credeam și eu, dar hai să citim versetul in intregime.
In Ioan 14:13 şi orice veţi cere în Numele Meu, voi face, pentru ca Tatăl să fie proslăvit în Fiul.
Apoi in Marcu 11:24 De aceea vă spun că toate lucrurile pe care le cereţi atunci când vă rugaţi, să credeţi că le-aţi şi primit şi ele vi se vor da.
Vedem două aspecte, in primul rând este vorba de scopul cerinței, adică ce vei cere care să ducă la proslăvirea Tatălui, iar apoi despre credință.
Dacă eu cer un BMW acela nu va duce la proslăvirea Tatălui.
Am mai vorbit pe tema credinței, in mod repetat Iisus spune credința ta te-a vindecat. Am simțit și eu pe pielea mea un fel de credință supranaturală, in care parcă nu doar că crezi, ci știi că vei primi ce ai cerut. Nu știu, un fel de rugăciune la un alt nivel, cred că prin Sfântul Duh. Când ai ceva pe suflet și simți că ți s-a aprobat cererea, ți-a dispărut greutatea de pe suflet. Trebuie să o trăiești să ințelegi.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1972
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Paco_ste » Joi Apr 29, 2021 12:17 pm

Tu dupa inima ta, crezi ca Brancoveanu nu a cerut prin rugaminti firbinti, ca sa fie scapati copii si familia lui de ucideri ?

Te rog eu, renunta la habotnicie. Dumnezeu va da spiritualitate, adica exact ce a primit si Stefan, isus, si ceilalti apostoli cand erau rastigniti sau maltratati. La fel si crestinii care se rugau cand erau aruncati in arenele romane mancare la lei.
Daca nu vezi lucrurile astfel, vei fi mahnita ca Dumnezeu nu i-a salvat pe acestia de atrocitatile suferite, si ca Dumnezeu privea neputicios cum copii lui Brancoveanu erau decapitati .
Ma uimesti sa ramai cramponata in litera scrierilor biblice. Biblia nu ajuta mult daca nu ai si spiritul rugamintilor de "iluminare".
Cere "duh" de adevar in rugamintile tale pentru a nu ajunge sa vezi groaza in faptul ca familia lui Brancoveanu era macelarita iar Dumnezeu nu facea nimic.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1647
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Lily » Dum Mai 02, 2021 1:13 pm

Nu orice cerință ne va fi aprobată, asta știe orice creștin. Copiii știu asta mai puțin, părinții cam uită să le explice, iar când Dumnezeu le refuză o cerință ei resping relația cu Dumnezeu.
Știu foarte bine că Dumnezeu poate decide să nu te ajute in o situație critică, pentru că pentru el viața de aici este foarte puțin semnificativă.
Mai mult, ne spune să ne bucurăm când vom fi prigoniți pentru credința in El pentru că recompensa noastră, in impărăția cerurilor, va fi mare.
Apostolii nu au murit in moduri tocmai frumoase. Primii creștini au fost omorâți in moduri cumplite. Știm de asemenea că in timpul Apocalipsei creștinii vor fi omorâți, nu toți, dar o bună parte din ei, deci dacă vreun creștin crede că doar pentru că este creștin nu i se poate intâmpla nimic rău... se inșeală.
Viața in relație cu Dumnezeu este minunată, este un basm, nu poate exista ceva mai frumos, dar asta nu inseamnă că nu vom trece prin incercări.
Matei 10:37 Cine* iubeşte pe tată ori pe mamă mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine şi cine iubeşte pe fiu ori pe fiică mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine.
Matei 16:25 Pentru că oricine va vrea să-şi scape viaţa o va pierde, dar oricine îşi va pierde viaţa pentru Mine o va câştiga.
De asta creștinii pot sacrifica orice pentru Dumnezeu, inclusiv viața. Viața noastră este in Impărăție, nu aici. Ce este aici va trece in o secundă. De altfel dacă ne uităm, parcă ultimii 20 de ani s-au evaporat, parcă nici nu au fost.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1972
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Dream Catcher » Dum Mai 16, 2021 12:46 pm

Una e să mori TU, pentru credințele TALE. Și cu totul altceva este să accepți omorîrea ALTORA, din cauza TA.
Vine la tine un extremist musulman și își dă viața pentru credința lui și cele 77 de virgine. Dar pe lîngă asta, te mai omoară și pe tine. Pentru credința LUI.
Înțelegi unde bat?
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3066
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Lily » Dum Mai 16, 2021 2:19 pm

Păi la fel sunt oameni care omoară că așa vor. La fel sunt bărbați care iși omor fostele neveste pentru că au divorțat, nici nu mai zic de cei ce iși omor și copilașii din același motiv. Adică motive tâmpite pot exista. Credințe tâmpite pot exista, gen dacă m-a lăsat nevasta viața nu mai are sens așa că ii omor pe toți și după mă omor.
Credința creștină este diferită, pentru că nu vine cu răzbunare sau omorârea adversarului, ci cu sacrificiu, ceea ce este impotriva naturii noastre. E diferit ce spui tu despre musulmani, pentru că ei iși dau viața pentru a ucide adversari, nu se sinucid pentru că Allah le-a spus să se lase martiri. Plus de asta ei sunt finanțați de Frăția Arabă, adică familiile lor primesc bani toată viața pentru că X s-a aruncat in aer ucigând alți oameni, deci există un beneficiu vizibil, pământesc. E cam ce mă intrebai, pe câți bani mi-aș vinde viața sau pe câți bani mi-aș vinde ani de viață. Ei iși vând viața sau se răzbună pe adversar. Nu mi se pare ceva nobil.
Creștinii, precum Brîncoveanu, s-au sacrificat fără un beneficiu, fără să se arunce in aer astfel ucigând "n" adversari. S-au sacrificat pentru că știau că sunt iubiți de Dumnezeu și vor ajunge cu El.
Nouă ni se spune să nu strângem comori aici, pentru că aici le mănâncă moliile și putrezesc, ci să strângem comori in Rai, adică să dăm săracilor, să ajutăm, nu să ne umplem saltelele de bani.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1972
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Dream Catcher » Dum Mai 30, 2021 5:25 am

Bun, atunci eu te omor pt. că nu vrei să fii atee.
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3066
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Lily » Dum Mai 30, 2021 4:27 pm

Ok, și care este beneficiul? Și dacă mă omori tot creștină sunt, doar că in Rai. :))
Brîncoveanu a acceptat situația pentru că știa că ii aștepta o eternitate in Rai.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1972
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Paco_ste » Mie Iul 21, 2021 11:37 am

Lily » Dum Mai 16, 2021 1:19 pm scrie:
Nouă ni se spune să nu strângem comori aici, pentru că aici le mănâncă moliile și putrezesc, ci să strângem comori in Rai, adică să dăm săracilor, să ajutăm, nu să ne umplem saltelele de bani.

Comori pentru viata eterna sunt blandetea, smerenia, credinciosia, facerea de bine, bunatatea, rabdarea . . . .
Nu brancoveanu era cel ce hotara cum se va sfarsi viata lui si a familiei lui ci niste criminali care ar fi cautat orice motiv pentru a-i ucide.
Chestia cu credinta a fost doar un pretext stiind despre credinta lui. Credinta nu poate fi impusa ci argumentata cu adevar.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1647
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Dream Catcher » Dum Iul 25, 2021 3:13 am

Dacă nu existau religiile, ce frumoasă viață aveam noi pămîntenii. :(
~X(
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3066
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Lily » Dum Iul 25, 2021 8:38 pm

Daaaaaaaaa, suuuuper frumoasă. Dacă te uiți in jurul tău vezi cât de frumoasă este viața fără religie.
Enciclopedia Războaielor, un studiu amplu publicat în 2008, relatează 1.763 de războaie de-a lungul istoriei umane. Numește doar 123 ca „de natură religioasă” - puțin sub 7%.
Raportul Institutului pentru Economie și Pace a constatat, de asemenea, că a avea mai puțină religie într-o țară nu o face mai pașnică. Proporția ateilor dintr-o țară nu a avut nicio influență asupra nivelurilor de pace.
Țările cu cele mai înalte niveluri de ateism - în principal state comuniste sau foste comuniste precum Rusia și Republica Cehă - nu au fost neapărat cele mai pașnice. Coreea de Nord, care are una dintre cele mai mici rate de oameni care practică religia, nu este chiar un deziderat pentru noi, cred, și este considerată una dintre cele mai periculoase țări.
Comunismul a fost expres ateist și mulți consideră nazismul la fel, deci dacă ateismul naște comunism și nazism oare ne dorim ateism?
Creștinii au adus o mulțime de contribuții la progresul uman într-o gamă largă și diversă de domenii, atât din punct de vedere istoric, cât și în epoca modernă, inclusiv știința și tehnologia, medicina, educație, artele plastice și arhitectura, politica, literaturile, muzica, filantropia, filosofia, etica, teatru și afaceri. Ține minte că nu degeaba toate spitalele aveau nume de sfinți și universitățile devize religioase.
Ce a făcut ateismul pentru noi?
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1972
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Paco_ste » Mie Iul 28, 2021 10:45 am

Dream Catcher » Dum Iul 25, 2021 2:13 am scrie:Dacă nu existau religiile, ce frumoasă viață aveam noi pămîntenii. :(
~X(

Chiar exista o tara unde n, se numeste Coreea de Nord.
Chiar crezi ca au viata frumoasa oamenii de acolo ?
Nu cred ca in calea fericirii tale e religia.
Poate ca te uimeste naivitatea unora sau faptul ca se manifesta uneori prea zgomotos. Din cate stiu in tarile democratice religia nu mai condamna ca pe vremea inchizitiei catolice.
Azi ai libertate de constinta si alegi sau nu sa ai viata religioasa. Poate nu stii dar procentul celor care cred in divinitate e mult mai mare decat a celor care frecventeaza adunarile religioase. Deseori am intalnit oameni care marturisesc ca sunt convinsi de existenta divinitatii insa refuza sa participe la procesiuni religioase.

Inca o data, daca nu exista libertate de constinta , atunci nu avem fericire.
Imi aduc aminte de vremurile din comunism , oamenii se temeau sa vorbeasca liber chiar in propria casa, ca nu cumva unul din membrii familiei sa nu ii toarne la securitate. Am inteles ca aceste lucruri se petrec acum in Coreea nordica.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1647
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156


Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Paco_ste » Mie Iul 28, 2021 4:29 pm

țările cu cei mai mulți atei sunt:
China (67%),
Norvegia (40%),
Japonia (31%),
Cehia (25%),
Spania (20%),
Suedia (18%),
Regatul Unit (11%).

Practic China se apropie de Coreea de Nord . . . .
Nu pot sa cred ca ateismul a luat avant chiar intarile cele mai bogate , cu populatie preponderent bogata . . . incepand cu Coreea de Nord. :D
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1647
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Dream Catcher » Mie Aug 04, 2021 12:46 pm

De unde știi că sunt mulți atei în Coreea de Nord?
Sau te bazezi doar pe faptul că e țară comunistă?
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3066
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Lily » Mie Aug 04, 2021 4:03 pm

Păi ținând cont că in țările comuniste, in general, religia este interzisă, cred că premisa este corectă. In China sunt omorâți sau trimiși in centre de reeducare, până când spun ce vor ei să spună. Na, sunt pro libertate.
Dacă cauți pe internet cam ăla este topul. Coreea de Nord este estimată drept cam la concurență cu China pentru că aici oamenii nu au acces la internet, deci cercetările se fac extrem de greu, fiind greu să primești aprobare să intri in țară.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1972
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Paco_ste » Joi Aug 05, 2021 11:24 am

Dream Catcher » Mie Aug 04, 2021 11:46 am scrie:De unde știi că sunt mulți atei în Coreea de Nord?
Sau te bazezi doar pe faptul că e țară comunistă?

Hai sa spunem altfel, ca la conducerea Coreei de Nord ateismul e principalul crez "religios". iar imparatul lor, findca nu il pot numi pe liderul lor presedinte, e un dictator criminal, mult mai crancen decat ce a fost Ceausescu si a lui clica .
Si mai putem sa spunem ca religia de orice fel in Coreea nordica nu se manifesta liber. Poate ca nu ai observat, dar in absolut toate celelalte tari exista manifestari religioase indiferent ce religie ar fi.
Altfel nu exista nici o explicatie pentru care motiv in acea tara procesiuni si manifestari religioase nu se gasesc nicaieri.

Dar fac pariu cu tine ca in acea tara exista directiva VERBALA a marelui lor lider , ca orice manifestare religioasa decat cea ateista , sa fie inabusita din fasa.
Daca ma insel de ce spun eu imi cer scuze anticipat.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1647
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Dream Catcher » Mar Aug 10, 2021 6:57 pm

Poate că aveți dreptate.
Eu nu am cum să susțin că ateii sunt buni. Sunt și buni, și răi. De la om la om.
Numai voi susțineți prostia că toți credincioșii sunt automat buni.
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3066
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Lily » Mar Aug 10, 2021 10:02 pm

Nu, nici vorbă. Dacă eram așa buni nu trebuia să moară Iisus pentru noi. Știm că nu suntem buni, dar de asemenea știm că societatea nu se va indrepta fără aplicarea principiilor creștine. Intodeauna vom avea tendința de a modifica regulile să ne servească nouă, de asta societatea bazată pe regulile noastre niciodată nu va merge bine. Noi nu credem că ateii sunt răi, ci doar că ateismul nu poate construi un sistem satisfăcător.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1972
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Paco_ste » Dum Aug 29, 2021 7:52 am

Dream Catcher » Mar Aug 10, 2021 5:57 pm scrie:Poate că aveți dreptate.
Eu nu am cum să susțin că ateii sunt buni. Sunt și buni, și răi. De la om la om.
Numai voi susțineți prostia că toți credincioșii sunt automat buni.

Banui ca tu intalnesti des tineri . Eu iti propun un test, ca pe fiecare persoana cu care intri in discutie sa-i faci un profil moral, si apoi sa-i intrebi despre crestinism/isus si daca are convingeri religioase . In functie de profilul si raspunsul lor poti sa-ti faci o imagine clara atat despre religiosi cat si despre atei.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1647
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156


Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Lily » Mar Sep 21, 2021 12:51 am

Nu vorbim exclusiv despre prieteni, ci persoane cu care intri in contact, inclusiv pe internet.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1972
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Despre gestul lui Brîncoveanu

Mesajde Paco_ste » Dum Sep 26, 2021 3:57 pm


Si daca ai trai pe Marte si tot te-ai imprieteni cu niscaiva martieni cu conditia sa vrei.
Deci , ce spui de testul propus ?
O intrebare si mai simpla. Ce parere ti-ai facut despre mine in ce priveste caracterul ?
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1647
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
AnteriorUrmătorul

Înapoi la General

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], DotNetDotCom.org [Bot] şi 41 vizitatori

  • Reclame
cron