Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Nu folosiți citatele. Forumul poate da eroare.

Cercetătorii au creat un embrion artificial

Cu şi despre spiritualitate

Moderatori: Manole, Paco_ste

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Lily » Dum Dec 10, 2023 4:08 pm

Ținând cont că in creștinism nu e niciun bărbos... poți să o faci. Ah poate te referi la mitul cu un bărbos in cer care nu e mit creștin, ci e cam din mitologia greacă.
La noi nu e niciun bărbos. Pe Tată nu L-a văzut niciun om. Fiul a murit la 33 de ani, deci ce barbă poate să aibă?! Iar Sfântul Duh il știm ca porumbel, vânt, ceva mai abstract, iar nici vorbă de vreo barbă.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1980
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Reclame

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Dream Catcher » Mie Dec 13, 2023 10:01 pm

De ce zeul vostru este reprezentat cu barbă, în icoane?
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3074
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Lily » Mie Dec 20, 2023 11:15 pm

In icoane apare cu un pic de bărbiță. Foarte similar cu tine. Eu nu Il văd drept bărbos. Nu i-am văzut niciodată fața, dar reprezentările văzute Il prezentau drept tânăr. De altfel se pare că in Rai toți sunt tineri, cam până in 35 de ani.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1980
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Dream Catcher » Dum Dec 24, 2023 10:55 pm

Dacă nu primim 77 de virgine, tot degeaba. [-(
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3074
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde bozvaciSiylbaru » Dum Dec 24, 2023 11:49 pm

Dream zi mersi ca n-ai avut TikTok, era sa ajung rau din cauza unui tepar samsar de masini (eu comentam ca nu e bine ce face ala si vroia sa-mi faca el teparu plangere mie sa ii dau lui daune morale bani multi ca el insela lumea pe internet cu masini facute din bucati :oops: :sick:
Nu i s-a aprobat si tot el a facut live ca a platit 4000 lei amenda ptr marturii mincinoase,dovezi false prezentate politiei,anu trecut :twisted: 8-) )
A venit si ANAF-ul peste el,alte amenzi ca facea taxi si nu era in regula, la fel facea detailing tuning auto si nici o chitanta data,totu la negru X( , a luat amenzi mari zicea ca cica din cauza mea dar el era periculos(gen u publica date aiurea unde nu-si aveau rostul) :shock:
Avatar utilizator
bozvaciSiylbaru
level 2
level 2
 
Mesaje: 97
Membru din: Mie Oct 04, 2023 8:23 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 500

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Dream Catcher » Dum Dec 31, 2023 10:01 pm

Mi-am făcut cont pe Tinder. Dar nu știu să îl folosesc. :oops:
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3074
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Lily » Vin Ian 05, 2024 5:00 pm

Păi alea 77 de virgine sunt 77 de demoni care ii violează, așa că e preferabil la noi. E bizar, toți știm că dacă există un Dumnezeu, acela este drept, dar cumva ei cred că pot să omoare mii de oamenii in moduri barbare iar apoi Dumnezeu să ii aștepte pe maniaci cu virgine. PLus că unde e alegerea celor 77 de virgine? De ce ar accepta să fie cu unul care mai are 76? Stau și așteaptă o veșnicie maniacul cât să aibă ăla câte virgine vrea? Logica lor e 0.

bozvaciSiylbaru, bine că ai scăpat fără probleme, dar incearcă să nu iti faci inamici inutil. Cine știe ce nebun este și iți face numai necazuri.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1980
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde bozvaciSiylbaru » Vin Ian 05, 2024 5:12 pm

nu mai fac, omul tot samsar si tot cu inselaciuni umbla pe TikTok. Este destul de nociv la noi platforma de socializare. Omul primeste bani pe clipuri de pe tiktok si youtube, gaseste fraieri.
Am vrut sa demasc pe altul care face clipuri false cu uleiuri,e vanzator de piese auto sarlatan(face el comenzi in numele clientilor,dupa ce ia el 50 lei in cont, iar firma cealalta trimite clientilor piesa direct, el este doar intermediar,a mintit pe multi)Si nu se scade cei 50lei, este om periculos.. M-am oprit.
Avatar utilizator
bozvaciSiylbaru
level 2
level 2
 
Mesaje: 97
Membru din: Mie Oct 04, 2023 8:23 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 500

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Paco_ste » Sâm Ian 06, 2024 1:58 pm

@"Lily" Păi alea 77 de virgine sunt 77 de demoni care ii violează, așa că e preferabil la noi. E bizar, toți știm că dacă există un Dumnezeu, acela este drept, dar cumva ei cred că pot să omoare mii de oamenii in moduri barbare iar apoi Dumnezeu să ii aștepte pe maniaci cu virgine. PLus că unde e alegerea celor 77 de virgine? De ce ar accepta să fie cu unul care mai are 76? Stau și așteaptă o veșnicie maniacul cât să aibă ăla câte virgine vrea? Logica lor e 0.

io stiam de 72 virgine . . . dar cred ca e vorba de embrioni artificiali creati special pentru dezaxatii care ucid nevinovati.
Deci dumnezeul ala psihopat al lor le va da 72 virgine fara creier . . . . altfel nu-mi imaginez cum de si in lumea noastra se duc fetele cu tot felul de psihopati.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156


Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Lily » Dum Ian 14, 2024 6:59 pm

Sunt 77, nu de virgine, ci de demoni. Văd ei cât de virgini sunt demonii ăia când ajung acolo. :)) :)) :)) Plus că mă gândesc că Allah nu spune că iubește omul, vrea supunere, dar alege ca o veșnicie să ii dea omului sex cu N virgine? Care e logica? Chiar și la Dumnezeul nostru Raiul inseamnă să stăm cu El să Il venerăm, să ne bucurăm de El, nu să stăm in vile să facem sex. Pentru un Dumnezeu total imaterial, Allah e extrem de carnal, spre diferență de Iisus care are cam 0 interes in fizic, ba mai mult ne spune clar că in Rai nu suntem căsătoriți cu nimeni, suntem ființe spirituale, ca ingerii.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1980
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Dream Catcher » Lun Ian 15, 2024 10:27 pm

Lily, ce te faci dacă oamenii ajung să producă oameni, în laborator?
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3074
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Lily » Mie Ian 24, 2024 8:15 pm

1.Dacă ar face, ar face din celule deja existente, nu de la 0.
2. Ce ar face dacă oamenii făcuți de noi nu ni s-ar supune? Adică noi facem totul cu un scop. Dacă facem oameni, ii facem cu un scop, pentru organe, muncă, etc. Ce facem cu acei oameni dacă au 0 interes față de efortul nostru de a-i face și 0 interes față de scopul nostru?
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1980
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677


Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Lily » Vin Ian 26, 2024 9:57 pm

Ha! Slabe șanse. Cel mai probabil căutăm un motiv să ii omorâm.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1980
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Daniel Garner » Sâm Ian 27, 2024 5:08 am

@ Lily :shock: cum de a ramas Dream Catcher in familie (il tineti pe banii vostri tu si parintii-el sustine asta) ,daca el nu se duce la munca sa se angajeze?
Are o varsta, nu mai e copil pana in 18 ani. Parintii nu mai sunt obligati sa il creasca :wink:
Avatar utilizator
Daniel Garner
level 2
level 2
 
Mesaje: 76
Membru din: Dum Noi 05, 2023 1:24 pm
Localitate: London, UK
Orientare religioasă: satanist
Puncte de reputaţie: 400

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Dream Catcher » Dum Ian 28, 2024 4:52 pm

Eu nu cer bani de la părinți. Mai îmi dau ei singuri, dar nu mulți.
Oricum, nu face obiectul topic-ului.
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3074
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Lily » Dum Ian 28, 2024 6:51 pm

Minte, nu ii dau părinții bani. El le dă lor.
Nu te lua după Dream, face mișto de bleguți. Ii place să șocheze. E de treabă, nici nu am vrea să plece de acasă. De ce să o facă?

Vorba lui Dream, să revenim totuși la topic. Chiar crede cineva că vreodată vom face o ființă vie din nimic viu?
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1980
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677


Re: Cercetătorii au creat un embrion artificial

Mesajde Lily » Lun Ian 29, 2024 7:01 pm

Da, e un alt forum, insă baza rămâne ăsta.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1980
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Anterior

Înapoi la General

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: DotNetDotCom.org [Bot] şi 36 vizitatori

  • Reclame
cron