Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Nu folosiți citatele. Forumul poate da eroare.

Va e frica de Satan?

Cu şi despre spiritualitate

Moderatori: Manole, Paco_ste

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Daniel » Lun Mar 06, 2023 4:48 am

Lily de urmarit clipul acesta,e interesant
https://youtu.be/zgeqFD3Nrz0
si acesta
https://youtu.be/NV8bP3G7tdc
Daniel
level 2
level 2
 
Mesaje: 177
Membru din: Mar Feb 28, 2023 6:08 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 106

Reclame

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Dream Catcher » Lun Mar 06, 2023 6:30 am

Ar trebui să ne fie mai frică de dumnezeu. Satana primește pe toată lumea la el în Iad.
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3074
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Daniel » Lun Mar 06, 2023 8:10 am

Parca odata m-am suparat tare de boboteaza cand sa iau agheazma de la biserici, era aglomeratie ...
Nu stiu ce am zis injurat dar dupa aia am patit nasol in lunile urmatoare ..
Daniel
level 2
level 2
 
Mesaje: 177
Membru din: Mar Feb 28, 2023 6:08 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 106

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Manole » Lun Mar 06, 2023 12:58 pm

Nu mi-e frica de satan ca nu exista
Manole
moderator
moderator
 
Mesaje: 202
Membru din: Lun Noi 21, 2022 10:55 pm
Orientare religioasă: agnostic
Puncte de reputaţie: 485

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Lily » Lun Mar 06, 2023 4:36 pm

Manole » Lun Mar 06, 2023 11:58 am scrie:Nu mi-e frica de satan ca nu exista

Exista, dar are puterea pe care i-o lasi. Daca ii trantesti toate usile in nas (inchizi usa pacatelor), atunci nu are ce sa iti faca, Sigur ca mai poti avea teste, viata e pana la urma o scoala, dar vei trece cu bine daca iti tii ochii pe Iisus. Nu as vrea sa fiu in pielea celor care cred ca pot merge si singuri prin viata, fara ajutorul Lui.

Dream Catcher » Lun Mar 06, 2023 5:30 am scrie:Ar trebui să ne fie mai frică de dumnezeu. Satana primește pe toată lumea la el în Iad.

Sincer da, ar trebui sa ne fie frica de Dumnezeu. ne iubeste, dar este Sfant. Peste satana este Dumnezeu, peste Dumnezeu nu este nimeni. Ne este frica de un politist, un judecator, dar nu de cel ce ne decide eternitatea.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1980
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Daniel » Lun Mar 06, 2023 4:53 pm

Exista doar in subconstient Satan in mintea ta,daca te gandesti la el iti vin idei cum sa mai faci rele
Daniel
level 2
level 2
 
Mesaje: 177
Membru din: Mar Feb 28, 2023 6:08 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 106

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Manole » Lun Mar 06, 2023 6:00 pm

De ce crezi ca satana este peste dumnezeu? Dumnezeu l-a facut pe satana?
Manole
moderator
moderator
 
Mesaje: 202
Membru din: Lun Noi 21, 2022 10:55 pm
Orientare religioasă: agnostic
Puncte de reputaţie: 485

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde tavi1985 » Mie Mar 08, 2023 3:00 pm

poate de fapt satana vrea sa ne elibereze de dumnezeu :))
tavi1985
level 3
level 3
 
Mesaje: 268
Membru din: Vin Iun 05, 2020 9:44 pm
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 187

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Lily » Mie Mar 08, 2023 4:56 pm

Din cate stiam chiar cam asta cred satanistii. Ceva de genul ca satana a eliberat omul de Dumnezeu si a dat omului cunoastere. Ceea ce este vrajala. A dat libertate cam cum dau comunistii libertate, adica ai voie sa faci ce iti spun eu.

Dumnezeu este peste satana nu doar pentru ca l-a facut, ci si prin faptul ca Dumnezeu nu este creat, este etern, omniprezent, atotputernic, sfant, perfect, etc.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1980
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Daniel » Mie Mar 08, 2023 5:02 pm

Comunismul nu mai este de ani buni in Europa.
Doar Rusia si China il mai practica.

In Ro este dictatura presedintelui [-(
Daniel
level 2
level 2
 
Mesaje: 177
Membru din: Mar Feb 28, 2023 6:08 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 106

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Manole » Mie Mar 08, 2023 5:15 pm

nici macar, ala e atat de prost incat nici dictator nu poate fi
Manole
moderator
moderator
 
Mesaje: 202
Membru din: Lun Noi 21, 2022 10:55 pm
Orientare religioasă: agnostic
Puncte de reputaţie: 485

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde BlackOrbit666 » Sâm Mar 11, 2023 5:45 pm

Paco_ste » Vin Mar 03, 2023 12:30 pm scrie:Daca doriti cu adevarat sa stiti cine sunt satanistii, intrebati-i caror principii se inchina .
Isus spune sa va iubiti unii pe altii, sa iertati, sa aveti inima/constinta neprihanita, sa nu mintiti, sa nu va certati, sa nu ucideti . . . veti vedea ca satanistii urasc principiile indicate de isus.


Ai vrut sa întrebi, o sa îți răspund.

Eu nu ma închin principiilor care aduc moartea, dezastrul, minciuna sau denaturarea aspectelor morale.

Sunt un Satanist Teist și ma închin cum vine vorba principiilor care nu sprijină ilegalitatea, rasismul, inegalitatea de gen sau orice alte activități sau principii ce nu sunt de o natura benefica.

Ma închin principiilor de iubire Satanista, iertare și co pasiune, sprijin moral, financiar / material toate dictate cum s-ar spune, de către Însuși Tatăl Satan.
Pax cum Satana in anima ⛧
Imagine - Lucifer and the Morning Star engraving by G. H. Frezza
Avatar utilizator
BlackOrbit666
level 2
level 2
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Feb 22, 2023 4:43 pm
Orientare religioasă: satanist
Puncte de reputaţie: 0

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde BlackOrbit666 » Sâm Mar 11, 2023 6:05 pm

Lily » Joi Mar 02, 2023 10:53 pm scrie:
Daniel » Joi Mar 02, 2023 4:34 pm scrie:Cine sunt satanisti: penticostalii,martorii lui iehova,pocaitii,ateii?

Satanistii sunt adeptii lui Satana. Fie ca sunt chiar satanisti precum Blackorbit, fie cei care practica satanismul chiar fara sa stie. Consider ca si eu am fost, chiar daca nu am stiut, in sensul in care am avut practici sataniste precum meditatii, divinatii si alte tampenii, doar ca le vedeam ca pe ceva normal. Nu vedeam contradictia dintre practicile mele si Dumnezeu/energia universului (cum vedeam atunci divinitatea).

Raspunsul la topic este ca nu, nu imi este teama. ii apartin lui Iisus, deci consider ca Satana este problema lui Iisus, nu a mea. Ma bazez pe El.
daca consider ca oamenilor in general ar trebui sa le fie sau nu teama... depinde de om. Crestinului nu, satanistului da.


Ma bucur ca m-ai menționat :D.

Cat despre restul lucrurilor, radiestezie, divinația prin Tarot, placa Ouija nu sunt deloc nocive sau distructive.

Din contra, dacă sunt făcute cu grija, cu mintea Pusan la contributie putem sa avem foarte bine o comunicare cu lumea de dincolo, cu Satan și cu Demonii sai care nu au ezitat niciodată sa ne dea o energie calda și primitoare, nu distructiva.
Pax cum Satana in anima ⛧
Imagine - Lucifer and the Morning Star engraving by G. H. Frezza
Avatar utilizator
BlackOrbit666
level 2
level 2
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Feb 22, 2023 4:43 pm
Orientare religioasă: satanist
Puncte de reputaţie: 0

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Daniel » Sâm Mar 11, 2023 7:49 pm

Daniel
level 2
level 2
 
Mesaje: 177
Membru din: Mar Feb 28, 2023 6:08 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 106

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde BlackOrbit666 » Sâm Mar 11, 2023 10:32 pm



Multumesc mult pentru acest articol.

Intr-adevar, amuletele din Tibet au proprietati magice iar aplicarea efectelor pozitive ale acestora in viețile noastre ne aduce beneficii la care noi nici nu ne gandeam pana acum.
Pax cum Satana in anima ⛧
Imagine - Lucifer and the Morning Star engraving by G. H. Frezza
Avatar utilizator
BlackOrbit666
level 2
level 2
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Feb 22, 2023 4:43 pm
Orientare religioasă: satanist
Puncte de reputaţie: 0

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Daniel » Sâm Mar 11, 2023 10:44 pm

Sa faci cursuri de radiestezie,au 5 grade ajungi treptat.
https://inforenergetica.ro/
Te ajuta sa stii. Te poti vindeca pe tine insuti, iti poti face spatii sa te ajuti. Poti masura cu ansa si raportor si asa stabilesti care cale sa o urmezi,etc.
Faci tratamente de vindecare si altora.
Bafta!
Daniel
level 2
level 2
 
Mesaje: 177
Membru din: Mar Feb 28, 2023 6:08 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 106

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde BlackOrbit666 » Sâm Mar 11, 2023 11:07 pm

Daniel » Sâm Mar 11, 2023 10:44 pm scrie:Sa faci cursuri de radiestezie,au 5 grade ajungi treptat.
https://inforenergetica.ro/
Te ajuta sa stii. Te poti vindeca pe tine insuti, iti poti face spatii sa te ajuti. Poti masura cu ansa si raportor si asa stabilesti care cale sa o urmezi,etc.
Faci tratamente de vindecare si altora.
Bafta!


Chiar iti multumesc pentru aceasta idee, am sa tin cont.

Pe langa tratamentul chakric, lucrul cu chakrele si mediatie, ma ajuta sa stiu.

Inca o data multumesc mult pentru acest raspuns :)

Satana sa te aiba in Paza
Pax cum Satana in anima ⛧
Imagine - Lucifer and the Morning Star engraving by G. H. Frezza
Avatar utilizator
BlackOrbit666
level 2
level 2
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Feb 22, 2023 4:43 pm
Orientare religioasă: satanist
Puncte de reputaţie: 0

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Daniel » Sâm Mar 11, 2023 11:24 pm

Si pe tine!
Multa sanatate si tot ce iti doresti. Numai bine!
Daniel
level 2
level 2
 
Mesaje: 177
Membru din: Mar Feb 28, 2023 6:08 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 106

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde BlackOrbit666 » Dum Mar 12, 2023 12:41 am

Daniel » Sâm Mar 11, 2023 11:24 pm scrie:Si pe tine!
Multa sanatate si tot ce iti doresti. Numai bine!


Iti multumesc mult :)

Multa sanatate si tie.

P.S.: Vad ca mi-ai trimis niste mesaje private dar nu iti pot raspunde inapoi pentru ca ai dezactivat optiunea de Mesaj Privat.

Imi poti transmite un e-mail pe adresa cu care m-am inregistrat aici apasand un buton ce are o scrisoare desenata pe el.

Multumesc anticipat

BlackOrbit666
Pax cum Satana in anima ⛧
Imagine - Lucifer and the Morning Star engraving by G. H. Frezza
Avatar utilizator
BlackOrbit666
level 2
level 2
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Feb 22, 2023 4:43 pm
Orientare religioasă: satanist
Puncte de reputaţie: 0

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Daniel » Dum Mar 12, 2023 12:57 am

Done :D :)>-
Daniel
level 2
level 2
 
Mesaje: 177
Membru din: Mar Feb 28, 2023 6:08 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 106

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Lily » Dum Mar 12, 2023 7:21 pm

BlackOrbit666 » Sâm Mar 11, 2023 5:05 pm scrie:
Lily » Joi Mar 02, 2023 10:53 pm scrie:
Daniel » Joi Mar 02, 2023 4:34 pm scrie:Cine sunt satanisti: penticostalii,martorii lui iehova,pocaitii,ateii?

Satanistii sunt adeptii lui Satana. Fie ca sunt chiar satanisti precum Blackorbit, fie cei care practica satanismul chiar fara sa stie. Consider ca si eu am fost, chiar daca nu am stiut, in sensul in care am avut practici sataniste precum meditatii, divinatii si alte tampenii, doar ca le vedeam ca pe ceva normal. Nu vedeam contradictia dintre practicile mele si Dumnezeu/energia universului (cum vedeam atunci divinitatea).

Raspunsul la topic este ca nu, nu imi este teama. ii apartin lui Iisus, deci consider ca Satana este problema lui Iisus, nu a mea. Ma bazez pe El.
daca consider ca oamenilor in general ar trebui sa le fie sau nu teama... depinde de om. Crestinului nu, satanistului da.


Ma bucur ca m-ai menționat :D.

Cat despre restul lucrurilor, radiestezie, divinația prin Tarot, placa Ouija nu sunt deloc nocive sau distructive.

Din contra, dacă sunt făcute cu grija, cu mintea Pusan la contributie putem sa avem foarte bine o comunicare cu lumea de dincolo, cu Satan și cu Demonii sai care nu au ezitat niciodată sa ne dea o energie calda și primitoare, nu distructiva.

Da, dar de unde stii cu cine comunici? Stiu ca in meditatiile mele se intamplau destule chestii pe care nu prea stiam de unde sa le iau, cum sa le interpretez. Inca nu cred ca am intalnit persoana care sa aiba astfel de practici si sa nu se loveasca de o depresie severa.
Am si eu o intrebare la tine, ai fost vreodata mintit de satana sau demonii lui? Mai clar, ai primit vreodata vreun mesaj de dincolo care sa nu fie adevarat?
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1980
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde BlackOrbit666 » Dum Mar 12, 2023 10:38 pm

Lily » Dum Mar 12, 2023 7:21 pm scrie:
BlackOrbit666 » Sâm Mar 11, 2023 5:05 pm scrie:
Lily » Joi Mar 02, 2023 10:53 pm scrie:
Daniel » Joi Mar 02, 2023 4:34 pm scrie:Cine sunt satanisti: penticostalii,martorii lui iehova,pocaitii,ateii?

Satanistii sunt adeptii lui Satana. Fie ca sunt chiar satanisti precum Blackorbit, fie cei care practica satanismul chiar fara sa stie. Consider ca si eu am fost, chiar daca nu am stiut, in sensul in care am avut practici sataniste precum meditatii, divinatii si alte tampenii, doar ca le vedeam ca pe ceva normal. Nu vedeam contradictia dintre practicile mele si Dumnezeu/energia universului (cum vedeam atunci divinitatea).

Raspunsul la topic este ca nu, nu imi este teama. ii apartin lui Iisus, deci consider ca Satana este problema lui Iisus, nu a mea. Ma bazez pe El.
daca consider ca oamenilor in general ar trebui sa le fie sau nu teama... depinde de om. Crestinului nu, satanistului da.


Ma bucur ca m-ai menționat :D.

Cat despre restul lucrurilor, radiestezie, divinația prin Tarot, placa Ouija nu sunt deloc nocive sau distructive.

Din contra, dacă sunt făcute cu grija, cu mintea Pusan la contributie putem sa avem foarte bine o comunicare cu lumea de dincolo, cu Satan și cu Demonii sai care nu au ezitat niciodată sa ne dea o energie calda și primitoare, nu distructiva.

Da, dar de unde stii cu cine comunici? Stiu ca in meditatiile mele se intamplau destule chestii pe care nu prea stiam de unde sa le iau, cum sa le interpretez. Inca nu cred ca am intalnit persoana care sa aiba astfel de practici si sa nu se loveasca de o depresie severa.
Am si eu o intrebare la tine, ai fost vreodata mintit de satana sau demonii lui? Mai clar, ai primit vreodata vreun mesaj de dincolo care sa nu fie adevarat?


Am avut si momente in care nu am primit un mesaj adevarat, de la spirite care încercau sa impersoneze persoane decedate din viata mea, etc. Sau spirite care au pretins ca sunt Satan, cand de fapt nu erau.

Cu timpul insa evoluam si avem ce sa descoperim prin metodele de divinatie anterior mentionate
Pax cum Satana in anima ⛧
Imagine - Lucifer and the Morning Star engraving by G. H. Frezza
Avatar utilizator
BlackOrbit666
level 2
level 2
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Feb 22, 2023 4:43 pm
Orientare religioasă: satanist
Puncte de reputaţie: 0

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde Lily » Dum Mar 12, 2023 10:49 pm

Sa inteleg ca acum discerni corect mesajele (mesagerul) si nu ai mai primit niciun mesaj eronat?
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1980
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde BlackOrbit666 » Dum Mar 12, 2023 11:19 pm

Lily » Dum Mar 12, 2023 10:49 pm scrie:Sa inteleg ca acum discerni corect mesajele (mesagerul) si nu ai mai primit niciun mesaj eronat?


Am inteles si ulterior anumite mesaje si mesagerul dar, ca la orice inceput de drum, au existat si diverse greseli in interpretare, mi se pare absolut rezonabil si onest sa fie asa.

Daca as fi spus ca nu ar fi existat greseli, ca eu inteleg toate mesajele inca de la inceput de drum in divinatie, atunci acest lucru ar fi fost total eronat :))
Pax cum Satana in anima ⛧
Imagine - Lucifer and the Morning Star engraving by G. H. Frezza
Avatar utilizator
BlackOrbit666
level 2
level 2
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Feb 22, 2023 4:43 pm
Orientare religioasă: satanist
Puncte de reputaţie: 0

Re: Va e frica de Satan?

Mesajde tavi1985 » Vin Mar 17, 2023 7:30 pm

Lily » Mie Mar 08, 2023 3:56 pm scrie:Din cate stiam chiar cam asta cred satanistii. Ceva de genul ca satana a eliberat omul de Dumnezeu si a dat omului cunoastere. Ceea ce este vrajala. A dat libertate cam cum dau comunistii libertate, adica ai voie sa faci ce iti spun eu.

Dumnezeu este peste satana nu doar pentru ca l-a facut, ci si prin faptul ca Dumnezeu nu este creat, este etern, omniprezent, atotputernic, sfant, perfect, etc.

cand sa fii liber inseamna sa faci toate prostiile si cand nu vrei sa le faci ti se spune ca esti invechit deja e naspa sa fii "liber".
tavi1985
level 3
level 3
 
Mesaje: 268
Membru din: Vin Iun 05, 2020 9:44 pm
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 187

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
AnteriorUrmătorul

Înapoi la General

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 46 vizitatori

  • Reclame
cron