Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Nu folosiți citatele. Forumul poate da eroare.

A doua "venire" a lui iisus

Cu şi despre spiritualitate

Moderatori: Manole, Paco_ste

A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Dream Catcher » Dum Oct 03, 2021 5:07 am

De 2000 de ani, creștinii tot așteaptă întoarcerea "mîntuitorului" lor. :roll:
Văd tot felul de semne, doar de ei știute. Și trăiesc toată viața într-o bulă putrezită.

Voi ce ziceți? Cînd vine?
Sau a venit... Și e la balamuc. :-?
Oricum, eu sînt de părere să îi tăiem capul, să vedem cum mai "învie".
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3045
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Reclame

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Lily » Dum Oct 03, 2021 6:09 pm

Păi am o veste proastă, când vine a doua oară nu vine ca miel, ca prima oară, ci ca leu, deci ți-o iei in stil mare. :mrgreen:
Sunt multe lucruri care sunt așteptate de mult timp, inclusiv al treilea război mondial, dar pentru că nu a venit nu inseamnă că nu o să vină. La fel cu marele cutremur sau alte chestii inevitabile.
Ideea este să fie ceva tot timpul iminent, incât oamenii să nu o ia razna și să facă numai prostii. Nu să trăiască in o bulă, ci să trăiască cu aspectativa. Apostolii credeau că Iisus urma să vină in timpul vieții lor. Iisus a spus clar că nici El nu știe exact când, ci doar Tatăl știe. A doua venire pare a urma obiceiurile de nuntă, de altfel creștinii sunt considerați mireasa lui Hristos. Iar la nunțile din părțile acelea mirele se logodea și pleca să pregătească un loc pentru mireasa lui, la fel cum Iisus a plecat spunând că se duce să pregătească un loc pentru noi, dar se va intoarce. Eh intoarcerea mirelui după mireasă se făcea când tatăl mirelui decidea că totul este pregătit și trimitea mirele după mireasă. Mireasa nu știa când urma să vină mirele, stătea pregătită, uneori chiar dormea in straiele de nuntă, așteptănd să audă alaiul venind.
Acum referitor la opinia mea, eu cred că va veni in viața noastră, când, habar n-am. Cred că va veni in viața noastră nu doar pentru că ceea ce El a spus că se va intâmpla inaintea venirii Lui s-a cam intâmplat (eu cred că apare și Antihristul inainte, dar e o opinie discutabilă), dar mulți invățați spuneau că ei nu vor prinde venirea Lui, și da, au murit, dar noi vom vedea venirea Lui, că suntem generația de pe urmă.

3 El a şezut jos, pe Muntele Măslinilor. Şi ucenicii* Lui au venit la El, la o parte, şi I-au zis: „Spune-ne**, când se vor întâmpla aceste lucruri? Şi care va fi semnul venirii Tale şi al sfârşitului veacului acestuia?”
4 Drept răspuns, Isus le-a zis: „Băgaţi de seamă* să nu vă înşele cineva.
5Fiindcă* vor veni mulţi în Numele Meu şi vor zice: ‘Eu sunt Hristosul!’ Şi** vor înşela pe mulţi.
6Veţi auzi de războaie şi veşti de războaie: vedeţi să nu vă înspăimântaţi, căci toate aceste lucruri trebuie să se întâmple. Dar sfârşitul tot nu va fi atunci.
7Un* neam se va scula împotriva altui neam, şi o împărăţie, împotriva altei împărăţii şi, pe alocurea, vor fi cutremure de pământ, foamete şi ciumi.
8Dar toate aceste lucruri nu vor fi decât începutul durerilor.
9Atunci* vă vor da să fiţi chinuiţi şi vă vor omorî; veţi fi urâţi de toate neamurile pentru Numele Meu.
10Atunci, mulţi vor* cădea, se vor vinde unii pe alţii şi se vor urî unii pe alţii.
11Se vor scula mulţi* proroci mincinoşi şi vor** înşela pe mulţi.
12Şi, din pricina înmulţirii fărădelegii, dragostea celor mai mulţi se va răci.
13Dar* cine va răbda până la sfârşit va fi mântuit.
14Evanghelia* aceasta a Împărăţiei va** fi propovăduită în toată lumea, ca să slujească de mărturie tuturor neamurilor. Atunci va veni sfârşitul.
15De aceea* , când veţi vedea urâciunea pustiirii, despre care a vorbit prorocul Daniel** , aşezată în Locul Sfânt – cine† citeşte să înţeleagă! –
16atunci, cei ce vor fi în Iudeea să fugă la munţi;
17cine va fi pe acoperişul casei să nu se coboare să-şi ia lucrurile din casă;
18şi cine va fi la câmp să nu se întoarcă să-şi ia haina.
19Vai* de femeile care vor fi însărcinate şi de cele ce vor da ţâţă în zilele acelea!
20Rugaţi-vă ca fuga voastră să nu fie iarna, nici într-o zi de Sabat.
21Pentru că* atunci va fi un necaz aşa de mare, cum n-a fost niciodată de la începutul lumii până acum şi nici nu va mai fi.
22Şi dacă zilele acelea n-ar fi fost scurtate, nimeni n-ar scăpa; dar* , din pricina celor aleşi, zilele acelea vor fi scurtate.
23Atunci* , dacă vă va spune cineva: ‘Iată, Hristosul este aici sau acolo!’, să nu-l credeţi.
24Căci se* vor scula hristoşi mincinoşi şi proroci mincinoşi, vor face semne mari şi minuni, până acolo încât să înşele, dacă va fi cu putinţă, chiar şi pe cei aleşi** .
25Iată că v-am spus mai dinainte.
26Deci, dacă vă vor zice: ‘Iată-L în pustie’, să nu vă duceţi acolo! ‘Iată-L în odăiţe ascunse’, să nu credeţi.
27Căci* , cum iese fulgerul de la răsărit şi se vede până la apus, aşa va fi şi venirea Fiului omului.
28Oriunde* va fi stârvul1 , acolo se vor aduna vulturii.
29Îndată* după acele zile de necaz, soarele se** va întuneca, luna nu-şi va mai da lumina ei, stelele vor cădea din cer şi puterile cerurilor vor fi clătinate.
30Atunci* se va arăta în cer semnul Fiului omului, toate** seminţiile pământului se vor boci şi† vor vedea pe Fiul omului venind pe norii cerului cu putere şi cu o mare slavă.
31El* va trimite pe îngerii Săi cu trâmbiţa răsunătoare şi vor aduna pe aleşii Lui din cele patru vânturi, de la o margine a cerurilor până la cealaltă.
32De la smochin învăţaţi pilda* lui: Când îi frăgezeşte şi înfrunzeşte mlădiţa, ştiţi că** vara este aproape.
33Tot aşa, şi voi, când veţi vedea toate aceste lucruri, să ştiţi că Fiul omului este aproape, este chiar la uşi.
34Adevărat vă spun că nu* va trece neamul acesta până se vor întâmpla toate aceste lucruri.
35Cerul* şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece.
36Despre* ziua aceea şi despre ceasul acela, nu ştie nimeni: nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai** Tatăl.
37Cum s-a întâmplat în zilele lui Noe, aidoma se va întâmpla şi la venirea Fiului omului.
38În adevăr, cum* era în zilele dinainte de potop, când mâncau şi beau, se însurau şi se măritau până în ziua când a intrat Noe în corabie
39şi n-au ştiut nimic, până când a venit potopul şi i-a luat pe toţi, tot aşa va fi şi la venirea Fiului omului.
40Atunci* , din doi bărbaţi care vor fi la câmp, unul va fi luat şi altul va fi lăsat.
41Din două femei care vor măcina la moară, una va fi luată şi alta va fi lăsată.
42Vegheaţi dar* , pentru că nu ştiţi în ce zi va veni Domnul vostru.
43Să ştiţi* că, dacă ar şti stăpânul casei la ce strajă din noapte va veni hoţul, ar veghea şi n-ar lăsa să-i spargă casa.
44De aceea* , şi voi fiţi gata; căci Fiul omului va veni în ceasul în care nu vă gândiţi.
45Care este deci* robul credincios şi înţelept, pe care l-a pus stăpânul său peste ceata slugilor sale, ca să le dea hrana la vremea hotărâtă?
46Ferice* de robul acela pe care stăpânul său, la venirea lui, îl va găsi făcând aşa!
47Adevărat vă spun că* îl va pune peste toate averile sale.
48 Dar, dacă este un rob rău, care zice în inima lui: ‘Stăpânul meu zăboveşte să vină!’
49 Dacă va începe să bată pe tovarăşii lui de slujbă şi să mănânce şi să bea cu beţivii,
50 stăpânul robului aceluia va veni în ziua în care el nu se aşteaptă şi în ceasul pe care nu-l ştie,
51 îl va tăia în două, şi soarta lui va fi soarta făţarnicilor; acolo* vor fi plânsul şi scrâşnirea dinţilor.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1951
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Paco_ste » Mie Oct 13, 2021 8:18 pm

Dream Catcher » Dum Oct 03, 2021 4:07 am scrie:De 2000 de ani, creștinii tot așteaptă întoarcerea "mîntuitorului" lor. :roll:
Văd tot felul de semne, doar de ei știute. Și trăiesc toată viața într-o bulă putrezită.

Voi ce ziceți? Cînd vine?
Sau a venit... Și e la balamuc. :-?
Oricum, eu sînt de părere să îi tăiem capul, să vedem cum mai "învie".


Deci spiritul unui ateu e spiritul unui ucigas. De multe ori am sustinut acest lucru si am fost contrazis. Eh, tu esti dovada clara ca un ateu e un ucigas.

Pentru ca si un ateu sincer care doreste adevarul, daca isus s-ar intoarce, si-ar scoate palaria in fata lui in semn de gratitudine, si nu s-ar gandi sa-L decapiteze. Numai un habotnic ateu ar avea astfel de ganduri.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1646
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Dream Catcher » Mar Oct 19, 2021 5:38 am

Ahamz. Și dumnezeu nu e ucigaș?
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3045
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Lily » Mar Oct 19, 2021 6:13 pm

Nu. Viața nu este a noastră, este a Lui, și ne este dată doar temporar, toți știm că timpul nostru aici este limitat. Dacă avem viață o oră sau 100 de ani atât ni s-a dat. Nu e ucigaș ținând cont că El ne-a dat viața și știm că ni se va lua, chiar dacă nu știm când.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1951
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Dream Catcher » Mie Oct 27, 2021 10:31 pm

"Ți-am cumpărat un pix, dar nu ți-l dau că îl pierzi". :mrgreen: :twisted:
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3045
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Paco_ste » Joi Oct 28, 2021 3:05 pm

Dream Catcher » Mar Oct 19, 2021 4:38 am scrie:Ahamz. Și dumnezeu nu e ucigaș?

Din pacate, biblia il descrie/prezinta pe Dumnezeu ca pe un ucigas de anvergura. Daca e sa credem biblia, nimeni nu il intrece in crime pe Dumnezeu, nici Stalin, nici Hitler si care a mai fost, pentru ca un Dumnezeu vesnic are o vesnicie sa mai comita crime fara numar fara numar . . .
In adevar insa, acele relatari nu au nici o tangenta cu . . . .adevarul. Ele sunt ori catastrofe , ori crime realizate de oameni si aruncate in responsabilitatea lui Dumnezeu. Spre exemplu crimele lui Moise, sau chiar instigarile la crime . In realitate faptele difera total de relatarile biblice.

In cartea Revelation (Apocalipsa) se descrie in ce mod va reveni isus. Chiar isus spune ca pana nu va fi vestita Evanghelia vesnica oricarei fiinte umane pe pamant, sfarsitul nu va veni. Ei bine, e posibil sa contribuie chiar ateii la vestirea evangheliei tocmai pentru a se convinge ca lucrurile vor decurge exact cum isus a proorocit.
Dar, isus spune niste lucruri interesante, ca cei ce nu au avut stiinta, aici intrand si ateii, vor fi judecati dupa propria morala, spre exemplu daca ei consdera ca e gresit sa ucizi, vor fi judecati dupa aceste standarde.
Si te intreb pe tine Dream Catcher, crezi ca e gresit sa furi, sa minti, sa inseli, sa batjocoresti, sa fii egoist/lacom, . . . ?
In functie de raspuns si fapte, vei fi acceptat sau nu pentru viata eterna.
Bineinteles ca nimeni nu va fi bagat cu forta acolo unde nu isi doreste, dar esti invitat, si daca accepti, ai obligatia sa respecti niste reguli de bun simt al celui care are puterea si stiinta vietii eterne.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1646
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Dream Catcher » Vin Noi 05, 2021 8:23 am

Da. E greșit. Dar nu pentru că biblia spune asta.
Aici, aduci în discuție niște concepte carfe preced creștinismul.
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3045
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Paco_ste » Vin Noi 05, 2021 4:26 pm

Dream Catcher » Vin Noi 05, 2021 7:23 am scrie:Da. E greșit. Dar nu pentru că biblia spune asta.
Aici, aduci în discuție niște concepte carfe preced creștinismul.

De ce crezi ca ii zice "evanghelia vesnica " ?
Findca aceasta evanghelie e din vesnicii, nu doar de cand isus a spus.
Si retine, evanghelia vesnica e aceasta "Dumnezeu e iubire" .
Tu chiar daca nu crezi in existenta vreunui zeu, insa ai in constinta deosebirea intre bine si rau, atunci nu esti departe de imparatia lui Dumnezeu.
Si daca traiesti pe baza acestor principii si nu savarsesti raul, vei fi considerat un candidat serios pentru viata vesnica findca tu nu te astepti la vreo recompensa din partea vreunui zeu chiar daca ai cunostinta ca prin moarte se sfarseste viata.
Cei care iubesc neprihanirea sunt iubiti de Dumnezeu, findca si EL este neprihanit, dupa cum spune isus "neprihanitule Tata . . . " .
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1646
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Lily » Dum Noi 07, 2021 9:32 pm

Dream Catcher » Vin Noi 05, 2021 7:23 am scrie:Da. E greșit. Dar nu pentru că biblia spune asta.
Aici, aduci în discuție niște concepte carfe preced creștinismul.

Credința a existat de pe vremea lui Adam, deci conceptele tot creștinismului aparțin, chiar dacă la vremea respectivă nu se numea creștinism.

Revenind puțin la subiect și la venirea lui Iiisus.
Din apocalipsă:
16. Şi ea îi sileşte pe toţi, pe cei mici şi pe cei mari, şi pe cei bogaţi şi pe cei săraci, şi pe cei slobozi şi pe cei robi, ca să-şi pună semn pe mâna lor cea dreaptă sau pe frunte.
17. Încât nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, decât numai cel ce are semnul, adică numele fiarei, sau numărul numelui fiarei.
Prima oară in istoria umanității când cumpărarea sau vânzarea este condiționată de o marcă/un vaccin. Sigur nu spun că vaccinul e marca, nu este, dar e interesantă evoluția. Ceva ce părea aberant acum doi ani acum pare ceva chiar probabil.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1951
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Dream Catcher » Mar Noi 16, 2021 5:54 am

Care Adam? Nu a existat niciun Adam.
Nici creștinii nu mai cred asta.
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3045
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Lily » Dum Noi 21, 2021 10:23 pm

Adam primul om, in cazul in care nu știai. :))
Ăia care nu cred nu sunt creștini.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1951
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Dream Catcher » Dum Dec 05, 2021 4:49 am

Înseamnă că mulți creștini, nu sunt... creștini.
Inclusiv tata.
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3045
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Lily » Lun Dec 06, 2021 12:03 am

Ba din câte știu crede. Este cam discutabil, a auzit multe chestii cu extratereștrii, civilizații pierdute, e cam confuz pe anumite elemente, dar nimeni nu e perfect.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1951
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Dream Catcher » Mie Dec 22, 2021 6:31 am

Așa s-a declanșat ateismul în mine. Cînd tata a zis că nimeni nu știe cine a fost primul om. Și că biblia nu trebuie înțeleasă mot-a-mot.
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3045
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Paco_ste » Sâm Dec 25, 2021 5:47 pm

Dream Catcher » Mie Dec 22, 2021 5:31 am scrie:Așa s-a declanșat ateismul în mine. Cînd tata a zis că nimeni nu știe cine a fost primul om. Și că biblia nu trebuie înțeleasă mot-a-mot.

Nu ti-a spus tot adevarul.
Biblia pe alocuri are sens simbolic, se spune "inteles spiritual".
Pentru un om cu educatie aleasa e usor de sesizat acele parti ale bibliei. Moartea si invierea lui isus sunt literal descrise, nu simbolic. Dealtfel biblia cuprinde si descrierea mortii si invierii lui Lazar, dupa care isus construieste o parabola, care are rolul de a trezi constinta evreilor religiosi care nu intelegeau spusele lui isus. Nu intelegeau findca aveau "inima impietrita", adica aveau constinta spirituala axata pe egoism, lacomie.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1646
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Lily » Dum Dec 26, 2021 10:04 pm

Tata este om, poate greși. El este creștin și crede in Dumnezeul Bibliei.
Biblia trebuie înțeleasă mot-a-mot, deși este adevărat că are și ințelesuri simbolice, dar sunt ințelesuri suplimentare la fapte reale.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1951
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Paco_ste » Mie Dec 29, 2021 2:17 pm

Lily » Dum Dec 26, 2021 9:04 pm scrie:Tata este om, poate greși. El este creștin și crede in Dumnezeul Bibliei.
Biblia trebuie înțeleasă mot-a-mot, deși este adevărat că are și ințelesuri simbolice, dar sunt ințelesuri suplimentare la fapte reale.

O greseala din asta poate duce la pieire pe cineva. Iar repararea greselii e uneori imposibila.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1646
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Lily » Joi Dec 30, 2021 2:49 am

Este adevărat, dar suntem oameni, toți greșim, doar Dumnezeu este perfect. Părinții nu sunt un fel de super-oameni, sunt doar niște oameni care incearcă să-și crească copilașii cât pot de bine, dar cu certitudine pot scăpa prostii. Păi dacă eu aveam copil in perioada New Age nici nu vreau să mă gândesc ce tâmpenii îi băgam in cap.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1951
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Dream Catcher » Vin Ian 21, 2022 5:55 am

Iar prostia asta cum că dumnezeu este perfect? :roll:
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3045
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Lily » Sâm Ian 22, 2022 2:14 am

Păi este perfect. <:-P

Cum îți plac clipulețele, am și eu unul

Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1951
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Dream Catcher » Mie Feb 23, 2022 6:55 pm

Interesant.
Satirizează creștinismul. Ceea ce e bine. :)
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3045
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Lily » Dum Mar 06, 2022 10:50 pm

Păi da și nu. Satirizează mai mult ateii și creștinii care au fost creștini doar cu numele, deci au fost lăsați in urmă. Voi tot râdeți că nu e niciun Iad, iar când ajungeți acolo UPS! Surprize, surprize, fără Andreea Marin. :)) :)) :)) :))
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 1951
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 677

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Dream Catcher » Mar Mar 15, 2022 2:30 am

Fără Andreea Marin, n-are farmec.
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3045
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: A doua "venire" a lui iisus

Mesajde Paco_ste » Mar Mar 15, 2022 2:35 pm

Lily » Dum Mar 06, 2022 9:50 pm scrie:Păi da și nu. Satirizează mai mult ateii și creștinii care au fost creștini doar cu numele, deci au fost lăsați in urmă. Voi tot râdeți că nu e niciun Iad, iar când ajungeți acolo UPS! Surprize, surprize, fără Andreea Marin. :)) :)) :)) :))

Si zici ca la a doua venire a lui isus va aduce si iadul cu el ? :shock:
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1646
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
Următorul

Înapoi la General

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori

  • Reclame
cron