Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Nu folosiți citatele. Forumul poate da eroare.

Catedrala Neamului

Cu şi despre spiritualitate
Imagine Credeți în dumnezeu? Imagine Inteligența artificială și dumnezeu Imagine Vă temeți de moarte? Imagine V-ați vinde sufletul Diavolului? Imagine De ce nu crezi in dumnezeu?

Moderatori: Manole, Paco_ste

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Dream Catcher » Mar Feb 07, 2023 3:42 am

Cu banii de pe catedrala imbecililor, se făceau 3 spitale!
Avatar utilizator
Dream Catcher
webmaster
webmaster
 
Mesaje: 3241
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Reclame

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Lily » Vin Feb 10, 2023 12:54 am

:)))) Unde scrie ca soarele se invarte in jurul Pamantului?

Dream Catcher » Dum Feb 05, 2023 12:31 am scrie:Poftim: https://forumulateilor.ro/viewtopic.php?f=2&t=174

Tu ai întreprinde ritualuri satanice, cu toate că nu ești satanistă?

Cred ca exista satanism si cred ca este ceva rau care ofenseaza credinta reala. Daca eram atee ma durea in cot. Faptul ca stiu ca exista un Dumnezeu ma face sa resping satanismul la fel cum resping hinduismul. Este o ofensa la adresa adevaratului Dumnezeu. De ce am aruncat toate statuetele cu zeitati hinduse?

Ti-am dat lista cat China cu ce a construit BOR pentru bolnavi si nevoiasi. Ce au construit USR-istii si ateii pentru bolnavi si nevoiasi? Judeca pomul dupa fructe!
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 2125
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 877

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Paco_ste » Vin Feb 10, 2023 4:17 pm

Lily » Joi Feb 09, 2023 11:54 pm scrie:
Ti-am dat lista cat China cu ce a construit BOR pentru bolnavi si nevoiasi. Ce au construit USR-istii si ateii pentru bolnavi si nevoiasi? Judeca pomul dupa fructe!

In primul rand BOR nu cotizeaza la taxe si impozite. Plus ca primesc de la bugetul statului salariile angajatilor BOr, si mai mult, primesc anual un buget de peste 200 milioane euro de la bugetul statului, iar apoi primesc donatii, au si proprietati imense, zeci de mii de hectare de paduri.
Banui ca pentru acte de caritate cheltuie mai putin de 1 procent din ce primeste de la stat si de la oameni.
Abia cand vor face bine la oameni din tot ce primesc abia atunci voi crede ca BOR e o institutie utila, pana atunci eu ii vad ca niste paraziti ai societatii.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1698
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156


Re: Catedrala Neamului

Mesajde Lily » Mie Feb 15, 2023 3:16 am

De ce?

Paco_ste » Vin Feb 10, 2023 3:17 pm scrie:
Lily » Joi Feb 09, 2023 11:54 pm scrie:
Ti-am dat lista cat China cu ce a construit BOR pentru bolnavi si nevoiasi. Ce au construit USR-istii si ateii pentru bolnavi si nevoiasi? Judeca pomul dupa fructe!

In primul rand BOR nu cotizeaza la taxe si impozite. Plus ca primesc de la bugetul statului salariile angajatilor BOr, si mai mult, primesc anual un buget de peste 200 milioane euro de la bugetul statului, iar apoi primesc donatii, au si proprietati imense, zeci de mii de hectare de paduri.
Banui ca pentru acte de caritate cheltuie mai putin de 1 procent din ce primeste de la stat si de la oameni.
Abia cand vor face bine la oameni din tot ce primesc abia atunci voi crede ca BOR e o institutie utila, pana atunci eu ii vad ca niste paraziti ai societatii.

In primul rand ei construiesc, spre diferenta de cam toti ceilalti, in special cei care ii critica. Nu prea poti calcula exact cat chiar castiga BOR-ul si cat ofera. Eu am dat o lista doar cu institutiile medicale ajutate de BOR, dar nu sunt doar alea. Trecand peste cladiri construite mai sunt ajutoare pe care preotii le dau familiilor sarmane. Nu poti face o estimare. Eu am cativa preoti in lista pe facebook, si vad ce ofera. Mai se ofera burse pentru elevii buni la invatatura, dar fara posibilitati. Repet, vreau sa vad asta din partea USR. primesc salarii, au ONG-uri fara numar care le fac muncile murdare, acele ONG-uri sunt scutite de impozite, deci ce au facut?
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 2125
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 877

Re: Catedrala Neamului

Mesajde tavi1985 » Mie Feb 15, 2023 6:57 pm

tehnic vorbind noi toti am facut cate ceva pentru ca din banii tuturor se baga bani la bugetul sanatatii si etc. fiecare spital sl etc ridicat e din banii poporului
tavi1985
level 3
level 3
 
Mesaje: 268
Membru din: Vin Iun 05, 2020 9:44 pm
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 287

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Manole » Mie Feb 15, 2023 7:18 pm

Si mie imi place BOR ca au S-class si sunt smecheri, cand ma nasc din nou vreau sa fiu si eu BOR
Manole
moderator
moderator
 
Mesaje: 202
Membru din: Lun Noi 21, 2022 10:55 pm
Orientare religioasă: agnostic
Puncte de reputaţie: 485

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Dream Catcher » Joi Feb 16, 2023 6:16 pm

Nu e nevoie să te naști din nou. Trebuie doar să ai spirit de hoț!

@Lily: U ai văzut ce mașini conduc preoții tăi?
Avatar utilizator
Dream Catcher
webmaster
webmaster
 
Mesaje: 3241
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Paco_ste » Joi Feb 16, 2023 7:04 pm

Dream Catcher » Joi Feb 16, 2023 5:16 pm scrie:Nu e nevoie să te naști din nou. Trebuie doar să ai spirit de hoț!

@Lily: U ai văzut ce mașini conduc preoții tăi?


Intrebarea care se pune e , ai vrea sa fii in locul lor ?
Daca nu atunci nici nu ar trebui sa te intereseze ce fac ei.
Retine ca maharii BOR vin pe filiera securista, deci ei au acolo un job exact ca ceilalti politicieni.
Daca dispretuiesti hotia atunci nu ai de ce sa te necajesti pe aspectul ca ei sunt hoti .
Inteleg ca tu nu agreezi hotia, dar ei sunt ferm convinsi ca nu sunt hoti ci stapanitori, si ca atare stapanitorii sunt cei care dirijeaza si bunastarea.
Sau pe scurt spus "cine imparte, parte isi face".
Ei bine eu sunt ingretzosat de atitudinea lor insa nu am nici o putere sa schimb situatia. Ii acceptam exact cum avem in lume si bolile, parazitii .
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1698
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Manole » Joi Feb 16, 2023 9:21 pm

De azi inainte sa imi ziceti parintele Perineu.
Manole
moderator
moderator
 
Mesaje: 202
Membru din: Lun Noi 21, 2022 10:55 pm
Orientare religioasă: agnostic
Puncte de reputaţie: 485

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Lily » Vin Feb 17, 2023 11:39 pm

Aruncati acuzatii nefondate.
Da, vin bani si de la buget, dar asta este valabil pentru orice bugetar si organizatie guvernamentala, doar la 90% nu fac nimic pentru popor. A se vedea cati bani au bagat USR-isti in buzunare din bugetul statului si au facut nimic. Ba ii mai si vedem cu sacii de voturi in spate, iar apoi spun ca ei au fost asigurati ca nu se filmeaza.
Sunt multi care conduc masini smechere si abia au bani sa-si plateasca chiria. O masina buna nu inseamna ca ai bani.
Asa cum am spus de multe ori, unii aleg preotia ca pe un job, nu au vreun interes religios aici, doar practica o meserie. Sigur ca as vrea sa nu existe asa ceva, dar exista. Totusi nu putem generaliza, pentru ca unii fac preotia doar pentru bani nu inseamna ca toti procedeaza astfel. A se vedea in timpul prigoanei comuniste, nu prea multi au dat inapoi. Majoritatea si-au pus viata la bataie pentru biserica.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 2125
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 877

Re: Catedrala Neamului

Mesajde prieten_cu_lost » Sâm Feb 18, 2023 3:29 pm

Dream Catcher » Joi Dec 15, 2022 3:05 am[/url] scrie:Ce părere aveți de această... clădire? :?
Era utilă sau se puteau cheltui banii pe altceva?

upload.wikimedia.org/wikipedia/ro/thumb/9/9d/Catedrala_M%C3%A2ntuirii_Neamului_-_Bucure%C8%99ti_%28Iulie_2020%29.jpg/375px-Catedrala_M%C3%A2ntuirii_Neamului_-_Bucure%C8%99ti_%28Iulie_2020%29.jpg

vroia sa o darame Plicusor Dan, ca nu primise el spaga sa dea autorizatie de constructie.
E o rusine ptr primaria generala a capitalei. Numai usr-ul pune asemenea hoti penali primari
prieten_cu_lost
 

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Manole » Sâm Feb 18, 2023 6:01 pm

poate, dar alternativa era Firea...
Manole
moderator
moderator
 
Mesaje: 202
Membru din: Lun Noi 21, 2022 10:55 pm
Orientare religioasă: agnostic
Puncte de reputaţie: 485

Re: Catedrala Neamului

Mesajde prieten_cu_lost » Sâm Feb 18, 2023 6:08 pm

era mai buna de 1000 ori Firea decat acest penal.
Ani de zile jegosul a blocat proiectul initiat de Basescu Pod Ciurel si Drumul dintre Virtutii pana la Autostrada A1 Pitesti sa nu il faca.
A fost implicat in mafia terenurilor de acolo, mana in mana cu ONG-uri ca sa blocheze sa nu se faca.

De cand au adus bolnavul mintal la primarie, a blocat toate puz-urile nu se construieste nimic iar ce se construia a blocat el anuland autorizatiile sau actionand in instanta impreuna cu Ong-urile ,sa anuleze puz-urile si sa ceara demolarea cladirilor.
Nici un drum nu se mai construieste,a blocat tot
prieten_cu_lost
 

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Manole » Sâm Feb 18, 2023 7:35 pm

Foarte bine a facut ca a blocat PUZ-urile. In rest, sunt doar supozitii. Gura lumii n-o inchide nimeni.
Manole
moderator
moderator
 
Mesaje: 202
Membru din: Lun Noi 21, 2022 10:55 pm
Orientare religioasă: agnostic
Puncte de reputaţie: 485

Re: Catedrala Neamului

Mesajde prieten_cu_lost » Sâm Feb 18, 2023 7:40 pm

n-a facut bine deloc.A paralizat tot.
Se lupta Negoita la Sectorul 3 cu sociopatul de spagar Plicusor,ca nu i-a dat voie sa faca nici un pasaj,nici un drum. L-a blocat jegosu.
prieten_cu_lost
 

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Manole » Sâm Feb 18, 2023 8:20 pm

Foarte bine. Ce furaciuni erau in imobiliare stie toata lumea.Acum, normal ca cine prindea un pic din cascaval zice ca a facut rau, am si eu prieteni constructori care mai ciupeau si ei ceva si le convenea asa cu furaciune, dar nu e normal.
Manole
moderator
moderator
 
Mesaje: 202
Membru din: Lun Noi 21, 2022 10:55 pm
Orientare religioasă: agnostic
Puncte de reputaţie: 485

Re: Catedrala Neamului

Mesajde prieten_cu_lost » Sâm Feb 18, 2023 8:32 pm

pai a furat Nicusor Dan,era amestecat in Mafia Imobiliara de la Podul Ciurel, Virtutii, Lacul Morii,Chiajna cumpara terenuri pe nimic si se opunea expropierilor,se judecase cu primaria ani de zile,blocand in instanta si in consiliul general prin prietenii lui manjiti proiectul.

Daca habar n-ai ce vorbesti,nu te baga.
A pus frana nesimtitul 20 ani la proiecte in Bucuresti sa nu se faca. Din cauza lui e aglomerat Bucurestiul,ca nu s-a facut drumuri noi. A blocat in consiliul primariei ani de zile si proiectul de sincronizare automata a semafoarelor.

Oameni ca tine ar fi trebuit dusi in Siberia de catre rusi cu trenul la moarte in locul evreilor. Sau macar de pus la munca fortata apa si canal,drumuri si poduri si tinuti in puscarie pe viata. In cazul tau comunismul si pumnul in gura,securitatea,te-ar fi civilizat si educat.
prieten_cu_lost
 

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Lily » Dum Feb 26, 2023 10:18 pm

Manole » Sâm Feb 18, 2023 5:01 pm scrie:poate, dar alternativa era Firea...

Imi place Firea. Este o tipa inteligenta si cu demnitate, spre diferenta de curentatul de Dan.
Nu ma mira daca incerca sa darame Catedrala, e cam dus cu pluta.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 2125
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 877

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Dream Catcher » Mar Feb 28, 2023 5:23 pm

Mda. Și mie îmi place Firea.
Relativ. :roll:
Avatar utilizator
Dream Catcher
webmaster
webmaster
 
Mesaje: 3241
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Paco_ste » Mie Mar 01, 2023 1:31 pm

Lily » Dum Feb 26, 2023 9:18 pm scrie:Imi place Firea. Este o tipa inteligenta si cu demnitate, spre diferenta de curentatul de Dan.
Nu ma mira daca incerca sa darame Catedrala, e cam dus cu pluta.

E o diferenta uriasa intre Firea si Dan.
Eu inca ma mir cum de au ales-o Bucurestenii pe Firea ca primar General.

Si de unde v-a venit gandul ca Dan ar dori sa darame catedrala ?
Vrea poporul catedrala ? Pe bune ? E o monstruozitate ce a consumat resurse uriase ce uteau fi canalizate pentru scoli, spitale, gradinite, drumuri mai bune . . . uite ca acum se plang ca se darama scolile si spitalele. Norma ca se vor prabusi la cutremure findca in loc sa se gandeasca la scoli si spitale noi au avut ideea aberanta ca e de folos o catedrala.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1698
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Lily » Vin Mar 03, 2023 11:47 pm

Asta este o prostie cu se puteau construi spitale, drumuri, etc. Sa facem o analiza cam cati bani s-au bagat in stazi care nu s-au facut nici acum? Sa analizam spitalele private facute din bani publici? Sa analizam cati bani a dat Primaria Constanta pe spectacole stupide cat timp orasul nu avea nici macar apa calda? Macar Catedrala va aduce bani statului prin taxe, turisti care vor cheltui bani acolo, etc. Nu mi se pare ca are o valoare religioasa deosebita, dar mi se pare ca poate aduce bani bugetului.
Cine bea din paharul științei până la jumătate rămâne ateu. Cine bea paharul științei până la capăt Il descoperă pe Dumnezeu - Albert Einstein
Let My People Think
Avatar utilizator
Lily
administrator
administrator
 
Mesaje: 2125
Membru din: Mie Aug 05, 2020 8:11 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 877

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Daniel » Vin Mar 03, 2023 11:51 pm

Se stie ca Plicusor Dan e spagar. Nu are nici o treaba cu Bucurestiul.El a venit sa distruga,sa anuleze PUZ-uri cu ONG-urile pe care le cunoaste si sa darame cladiri.
De cand este el a paralizat Bucurestiul
In Constanta este mult mai bine,nu sunt astfel de probleme. [-(

Mi se pare aiurea sa nu lase Catedrala Neamului .
Incepuse Firea inainte de alegeri construirea unui Spital Nou in Curtea Victor Babes, a venit plicusorul si a oprit tot, cum face si cu contructia de drumuri sa nu se construiasca de catre primarii de sector.

Cu stima,
Daniel Mihai
Daniel
level 2
level 2
 
Mesaje: 177
Membru din: Mar Feb 28, 2023 6:08 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 106

Re: Catedrala Neamului

Mesajde Dream Catcher » Lun Mar 06, 2023 6:08 am

Lily » Vin Mar 03, 2023 11:47 pm scrie:Asta este o prostie cu se puteau construi spitale, drumuri, etc. Sa facem o analiza cam cati bani s-au bagat in stazi care nu s-au facut nici acum? Sa analizam spitalele private facute din bani publici? Sa analizam cati bani a dat Primaria Constanta pe spectacole stupide cat timp orasul nu avea nici macar apa calda? Macar Catedrala va aduce bani statului prin taxe, turisti care vor cheltui bani acolo, etc. Nu mi se pare ca are o valoare religioasa deosebita, dar mi se pare ca poate aduce bani bugetului.

Și "Dracula Park" ar fi adus bani. Dar nu s-a mai făcut. :|
Avatar utilizator
Dream Catcher
webmaster
webmaster
 
Mesaje: 3241
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Catedrala Neamului

Mesajde tavi1985 » Mie Mar 08, 2023 3:08 pm

unii preoti sunt curajosi dar fanatismul nu e egal cu corectitudinea
tavi1985
level 3
level 3
 
Mesaje: 268
Membru din: Vin Iun 05, 2020 9:44 pm
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 287

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
AnteriorUrmătorul

Înapoi la General

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot] şi 67 vizitatori

  • Reclame
cron